Praksa

Dne 7. 6. 2022, v soboto smo se trije prijatelji in sošolci, Dominik, David in Matej odpravili na prakso preko erazmus-a. Dogodivščina se je pričela ob 23. uri, ko smo se s Flix busom odpravili iz glavne postaje v Ljubljani proti Češkim Budjejovicam. Vozili smo se celo noč, prispeli pa okrog 6.30 ure. Vkrcali smo se na vlak proti Taboru kjer živimo v dijaškem domu. Ko smo prišli do doma, nas je pričakala vratarka,  ki nas je sprejela in nas pospremila do sob. Še preden pa smo si naše sobe dodobra ogledali, nam je profesorica in koordinatorka Dana Kreisingerova izrekla dobrodošlico in razkazala prostore šole. Po dobrem spancu smo se odpravili do centra mesta, kjer smo si ogledali središče mesta.

Your Title Goes Here

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Delovni teden

V torek smo začeli z delom. Razdelili smo se v 2 skupini. V prvi skupini, Dominik in David, se učiva programiranja CNC strojev v programu Heidenheim in modeliranja v programu Solid Edge. V drugi skupini pa se Matej še podrobneje ukvarja s 3D modeliranjem v programu AutoCAD in Solid Edge.

Your Title Goes Here

V dom se vračamo okoli tretje ure popoldne. Čas, ki nam ostane preživljamo v večini na raznih obhodih po mestu in okolici. Odigramo tudi kakšen biljard ali partijo taroka.

Your Title Goes Here

V soboto, 14. maja, smo se odpravili na ogled gradu in vasi Karlštejn. Grad je bil prečudovit. Udeležili smo se vodenega ogleda gradu. Izvedeli smo veliko njegovih značilnosti, znamenitosti in njegove bogate zgodovine. Nato smo se odpravili v vas, ki leži v objemu mogočne trdnjave. Tam se je odvijal Karlštejn Beerfest. Kdo bi si mislil?

Your Title Goes Here

Sredi drugega tedna smo skupine zamenjale mentorje. Tako se je Matej lotil programiranja CNC strojev, Dominik in David pa sva začela odkrivat svet Solid Edga, kjer sva se naučila tudi bolj zahtevnih stvari in konstruirala praktične stvari za potrebe podjetja.

Ponedeljek

V ponedeljek nas je ob pol osmi uri zjutraj sprejel učitelj Jaroslav Kadlec aka Jerry, ki nam je razkazal podjetje ZVVZ Group nam zaupal marsikatero koristno informacijo o krajih, v katerih se bomo gibali in nam pomagal pri nakupu karte za vlak, ki jo uporabljamo da se vozimo iz Tabora v Milevsko, kraj, kjer izvajamo našo prakso.

Your Title Goes Here

Učitelj Jaroslav nam je v četrtek, 12. maja, podrobneje razkazal šolske delovne prostore in tehnične učilnice, ki jih na šoli ni malo. Ogledali smo si CNC in klasične stroje, varilnico, orodja za brušenje, soba za 3D prinatnje, sobo za programerje, računalniško učilnico in sobo z klasičnimi merilnimi napravami nad katero smo bili zelo navdušeni. Jerry nam je razkazal tudi šolske komplete za VR tehnologijo.

Your Title Goes Here

Drugi teden smo preživeli bolj aktivno, saj smo si ogledali kar tri Češka mesta; Praga, České Budějovice in Česky Krumlov. V soboto smo se zgodaj zjutraj z vlakom odpeljali v Prago, kjer smo se dobili s prijateljico, ki nam je mesto razkazala in odgovarjala na vsa naša vprašanja. Ogledali smo si stari mestni trg, Astronomsko uro, Karlov most, Praški grad, in ostale glavne turistične znamenitosti. Prespali smo v Airbnb v Pragi, kjer smo se zjutraj tudi dobro zajtrkovali. Z vlakom smo se odpravili v České Budějovice, kjer smo si hitro ogledali mesto, nato pa si ogledali še pivovarno Budweiser, kjer smo si ogledali celotni postopek izdelave značilnega piva. Z avtobusom smo nato oddrveli še v Česky Krumlov, kjer smo se sprehodili po gradu in čarobnih srednjeveških ulicah prijetnega malega mesta. V Tabor smo se vrnili pozno domov, ampak zadovoljni in polni lepih spominov za katere sem prepričan da ne bodo pozabljeni.

Your Title Goes Here

Zadnji ponedeljek in torek sta potekala kot običajno, le da sta proti večeru prispela tudi učitelja iz Škofje Loke. V sredo smo se še zadnjič skupaj stopili skozi vrata podjetja, kjer smo si skupaj s profesorjema ogledali predstavitev podjetja ZVVZ, nato pa smo si skupaj ogledali celo tovarno, predvsem industrijsko plat. Naša spremljevalca sta se srečala z našimi mentorji, se z njimi pogovorila, nato pa smo si izrekli slovo. Popoldne smo preživeli tako da smo dokončali PowerPoint predstavitev za naslednji dan in jo skupaj tudi ponovili. V četrtek smo omenjeno predstavitev predstavili dijakom šole, nato pa smo skupaj stopili še do ravnatelja šole, ki nas je toplo sprejel. Po krajšem odmoru smo se odpravili na voden ogled mesta s profesorji in učiteljem iz SPŠ Tabor, kot vodičem. Zadnja “znamenitost” do katere nas je vodil vodič je bila gostilna in pivnica Kozlovna, kjer smo skupaj z vsemi, ki so pripomogli k temu, da smo se imeli tako fino, da je naše bivanje potekalo nemoteno in pa da smo sploh lahko bili del projekta, imeli poslovilno večerjo. Hrana je bila odlična!

Your Title Goes Here

V petek ob 9. uri smo zadnjič zaklenili sobe in se odpravili v Slovenijo.

Your Title Goes Here

(Visited 114 times, 1 visits today)