V programu Erasmus+ in projektu Usposabljanje v tujini bogati III so v nedeljo, 6. februarja 2022,  odšli na praktično izobraževanje in usposabljanje v mesto Tabor na Češkem Gašper Pogačnik, Leo Radonjić in Jernej Žvan, vsi dijaki 3. Bs, program strojni tehnik SSI.

Usposabljali se bodo na partnerski šoli Střední průmyslová škola strojní a stavební, Tábor, ki za mednarodne skupine iz Nemčije, Slovaške, Poljske in Slovenije že tradicionalno organizira dvotedenski tečaja CNC-programiranja in meroslovja. Dijaki bodo prisotni tudi pri urah strokovnih predmetov in bodo tako imeli možnost videti, kako strokovnoteoretični pouk poteka na Češkem. Čaka jih tudi ekskurzija v podjetje Kovosvit MAS, ki proizvaja CNC-stroje. Poleg tega si bodo ogledali tudi znamenitosti mesta Tabor, prestolnico Prago pa so si ogledali že na poti v Tabor. Ob koncu tečaja bodo na partnerski šoli predstavili tudi mobilnost Erasmus+, vključno s predstavitvijo ŠC Škofja Loka, mesta Škofja Loka in Slovenije.

Na tečaju bodo od 6. do 19. februarja 2022. Kako so potekale priprave na mobilnost, pa si lahko pogledate v galeriji.

(Visited 54 times, 1 visits today)