Tudi naša dijaka Miha Gartnar in David Likar, oba orodjarja iz 3.Do, ki sta bila na poklicnem usposabljanju in izobraževanju Erasmus+ – trimesečni praksi v podjetju Motor Jikov a.s. na Češkem, sta morala prakso zaradi pandemije COVID-19 prekiniti. Tako kot pri nas so tudi v Taboru šolo zaprli, posledično pa tudi dijaški dom, kjer sta bila dijaka nastanjena. Tako smo ju v petek, 13. marca, z organiziranim prevozom odšli iskat, da sta se lahko varno in zdravo vrnila domov, še preden so se meje zaprle.

V dogovoru z dijakoma, partnersko šolo in podjetjem bosta dijaka s prakso nadaljevali (še 30 dni) v šolskem letu 2020/2021, ko bodo razmere to dopuščale, saj smo naš projekt Usposabljanje v tujini bogati II. zaradi okoliščin lahko podaljšali za eno leto.

(Visited 33 times, 2 visits today)